YÖNETİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ

Projemizden Haberler- Aralık 2022

2023-01-14 16:42:28 tarihinde yayınlandı.

BELGELİ PERSONEL İLE İŞ DÜNYASINDA YETKİNLİK VE YETERLİLİK PROJESİNDE  SONA YAKLAŞIYORUZ

 

Avrupa Birliği İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında finanse edilen VOC-Test Merkezleri-III, Belgeli Personel İle İş Dünyasında Yetkinlik ve Yeterlilik projesini yürüten derneğimiz projenin sonuna yaklaşmıştır.

Projenin son üç ayına girdiğimiz bu günlerde TÜRKAK ve MYK denetimleri için başvurularımız tamamlanmıştır. TÜRKAK ve MYK denetimlerinin tamamlanması ve akreditasyonun sağlanması projemizin ana hedefidir. Böylece denetimlerin ardından, Yönetim Danışmanları Derneği İktisadi İşletmesi Sınav ve Belgelendirme Merkezi olarak faaliyetlerimiz başlayacaktır.

-        Yönetim Danışmanı

-        İnsan Kaynakları Müdürü

-        İnsan Kaynakları Uzmanı

-        İnsan Kaynakları Elemanı

-        Eğitim Uzmanı

-        Özlük İşleri Uzmanı

-        İdari İşler Uzmanı

-        Personel Performansı Değerlendirme Uzmanı

-        Organizasyonel Gelişim Uzmanı

-        Endüstriyel Gelişim Uzmanı

-        Üst Düzey Yönetim Asistanı

Başlıklarında hazırlıklarını tamamladığımız Ulusal Meslek Standartları, Ulusak Yeterlilikler ve tüm sınav dokümanları doğrultusunda, belgelendirme merkezimizin faaliyetlerini denetlemek ve iyileştirmeye açık alanlarımızı keşfetmek amacıyla pilot sınavlar yaptık. Nisan ayında başlayan ve Aralık 2022 sonuna kadar tekrarlanan pilot sınavlar ile Türkiye’ de ilk defa ilgili mesleklerden, mesleki yeterlilik sınavının denemesini yapmış olduk. Sınavların ardından gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantısıyla denetimler öncesi tüm iyileştirmeye açık taraflarımızı, adaylardan ve sınav yapıcılarımızdan aldığımız geri dönüşler ile keşfederek, geliştirme fırsatı bulduk.

AB Hibe Projesinde adım adım sona yaklaşırken, çalışmalarımız son hızıyla devam etmektedir. Sizler de projedeki çalışmalarımızı takip etmek ya da tekrarını gerçekleştireceğimiz pilot sınavların duyurularını görmek için bizleri derneğin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.