YÖNETİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ

Hakkımızda

 

YDD

1991 yılında faaliyetlerine başlamış olan Yönetim Danışmanları Derneği (YDD), uluslararası kabul gören metodolojiler, standartlar, kurallar ve uygulamalar odağında yönetim danışmanlığı mesleğinin Türkiye’de gelişmesine yardımcı olmak; yönetim danışmanlığı hizmetinin kalitesini yükseltmek, mesleğin saygınlığını ve tanınırlığını arttırmak amaçlarıyla kurulmuştur.

Kurulduğu günden bugüne giderek artan üye sayısı ile sektörün temsilcisi olan YDD, faaliyetleri ve iş ortaklıkları ile ülkemizdeki yönetim danışmanlarını ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmektedir.

İş dünyası ile yönetim danışmanlarının buluşma noktası olan YDD, endüstride kaynak kullanımının iyileştirilmesi, verimliliğin arttırılması ve katma değer odaklı ekonomik gelişme başta olmak üzere, sektörlere yönelik stratejilerin oluşturulması ve standartların belirlenmesi ile ilgili çalışmalar da yapmaktadır.

2003 yılından itibaren ICMCI – Uluslararası Yönetim Danışmanları Dernekleri Konseyi’nin akredite üyesi olan YDD, yönetim danışmanlığının uluslararası profesyonel yetkinlik belgesi ve sertifikası olan CMC (Certified Management Consultant) belgesini vermeye yetkili tek kurumdur.

Son yıllarda yapılan atılımlarla, üyeleriyle olan ilişkilerin geliştirilmesi, danışanlar ve eko sisteminde yer alan paydaşları ile ilişkilerin geliştirilmesine hız verilmiştir.

 

YDD Sınav ve Belgelendirme Merkezi

YDD Sınav ve Belgelendirme Merkezi,VOC Test Centers-III AB Hibe Programı desteğiyle kurulmuştur.

Ağırlıklı olarak üniversite seviyesi ve üstündeki beyaz yakalı çalışanları kapsayan ancak üniversitelerde eğitimi verilmeyen ya da çok kısıtlı sayıda olan, özel yetkinlikler ve uzmanlık gerektiren mesleklerin belgelendirmesi konusunda çalışıyoruz.

Belgelendirme kapsamında yer alan standartlar ve yeterliliklere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

YDD olarak, önümüzdeki dönemlerde de tüm paydaşlarımıza ve ülkemize değer katacak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

 

Yönetim Danışmanları Derneği web sitesi için buraya tıklayınız.