YÖNETİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ

"Belgeli Personel ile İş Dünyasında Yetkinlik ve Yeterlilik Projesi" açılış toplantısını yaptık.

2022-01-10 13:05:25 tarihinde yayınlandı.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altında uygulanan “VOC TEST Merkezleri – III Hibe Programı” Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Bu program çerçevesinde yürüttüğümüz 'BELGELİ PERSONEL İLE İŞ DÜNYASINDA YETKİNLİK ve YETERLİLİK PROJESİ' AÇILIŞ TOPLANTISI gerçekleştirilmiştir.

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Sayın Esra Halat, Mesleki Yeterlilik Kurumu Meslek Standartları Dairesi Başkanı Sayın Yaprak Akçay Zileli ve YDD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynep Tura’nın açılış konuşmalarını yaptığı toplantıda, projenin amacı ve kazanımları hakkında bilgiler verildi. Toplantının ikinci bölümünde YDD YK Başkan Yardımcısı Sayın Önder Kıratlılar, YDD YK Üyesi Sayın M. Rıza Altuğ, Proje Koordinatörü Sayın Serra Bayram Yaşar’ın hazırlamış olduğu sunumlar paylaşılarak İnsan Kaynakları Yönetimi ve Belgelendirmenin önemine değinildi.

Proje sonunda YDD iştiraki bünyesinde İnsan Kaynakları alanının alt dalı olan 10 meslek için Yetkilendirilmiş Belgelendirme Merkezi kurulacak ve İnsan Kaynakları Sektörü belgelendirilmiş iş gücüne kavuşacak.

 

Açılış toplantımızı Youtube'da izleyebilirsiniz.